Проекти по місцевих податках на 2019 рік
Проекти по місцевих податках на 2019 рік
УКРАЇНА
ЛОЗІВСЬКА сільська рада
ЧЕРНІВЕЦЬКОГО РАЙОНУ ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
10.06.2016 р.
с. Лозове
ПРОЕКТ Р І Ш Е Н Н Я
Про встановлення на 2017 рік
ставки акцизного податку з реалізації
суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі
підакцизних товарів
Керуючись ст.143 Конституції України, ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Бюджетним кодексом України, Податковим кодексом України, Законом України №79-VIII від 28.11.2014року «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо реформ міжбюджетних відносин» та Законом України № 71-VIII від 28.11.2014року «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи»,-сесія сільської ради ВИРІШИЛА:
1. Встановити в с. Лозове Вінницької області на 2017 рік ставку у розмірі 5 % акцизного податку з реалізованих суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів.
2. Дане рішення набирає чинності з 01.01.2017 року
3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на голову постійної комісії з питань планування бюджету ( Л.Катернюк).
Голова бюджетної комісії: Л.Катернюк
ПРОЕКТ
УКРАЇНА
ЛОЗІВСЬКА сільська рада
ЧЕРНІВЕЦЬКОГО РАЙОНУ ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
10.06.2016
с.Лозове
Про встановлення
місцевих податків і зборів на 2017 рік
Керуючись ст.143 Конституції України, ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», відповідно до ст..ст. 8; 10; 12; Податкового Кодексу України із змінами (Закон України від 28.12.2014 року №71-УІІІ), Законом України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності", Постановою Кабміну від 23.09.2014 року №634 "Про порядок підготовки пропозицій щодо удосконалення проектів регуляторних актів , які розробляються органами місцевого самоврядування", Законом України від 05.06.2014 року №1319-УІІ "Про внесення змін до статті 34 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності", з метою забезпечення надходжень до сільського бюджету, врахувавши пропозиції постійної комісії,-сесія сільської ради ВИРІШИЛА:
1. Встановити в Лозівській сільській раді Чернівецького району Вінницької області з 01.01.2017 року місцеві податки і збори :
1.1. податок на майно, в тому числі :
- податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки;
- транспортний податок;
- плату за землю;
1.2. єдиний податок;
2.Затвердити:
- положення про механізм справляння та порядок зарахування до бюджету сум податку на майно Лозівської сільської ради Чернівецького району (Додаток №1);
- положення про механізм справляння та порядок зарахування до бюджету сум транспортного збору Лозівської сільської ради Чернівецького району (Додаток №2);
- положення про механізм справляння та порядок зарахування до бюджету сум плати за землю Лозівської сільської ради Чернівецького району (Додаток №3);
- положення про механізм справляння та порядок зарахування до бюджету сум єдиного податку Лозівської сільської ради Чернівецького району (Додаток №4) ;
- положення про механізм справляння та порядок зарахування до бюджету сум туристичного збору Лозівської сільської ради Чернівецького району (Додаток №5).
3. Дане рішення набирає чинності з 01.01.2017 року ..
4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань бюджету /Катернюк Л.І. /
Голова бюджетної комісії: Л.Катернюк
ПРОЕКТ
Додаток 1
до рішення сесії
ПОЛОЖЕННЯ
Про механізм справляння та порядок зарахування до бюджету сум податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки
Лозівської сільської ради Чернівецького району.
Це положення визначає механізм встановлення, справляння і скасування, а також порядок зарахування до бюджету сум податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки селищної ради Чернівецького району, права, обов'язки і відповідальність платників податку та органів, які відповідають за справляння податку і порядок зарахування коштів податку до місцевого бюджету.
1. Загальні положення.
1.1.Відповідно до ст.265 Податкового кодексу України податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки являється одним із складових податку на майно та встановлюється відповідно ст.266 Податкового кодексу України;
1.2.Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки - це місцевий податок, який зараховується до місцевого бюджету, здійснюваний платниками у порядку і на умовах, що визначаються Податковим кодексом України та цим Положенням.
2. Платники податку
2.1. Платники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки є фізичні та юридичні особи в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості;
2.2. Визначення платників податку в разі перебування об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості у спільній частковій або спільній сумісній власності кількох осіб:
а) якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній частковій власності кількох осіб, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку;
б) якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділений в натурі, платником податку є одна з таких осіб-власників визначена за їх згодою, якщо інше не встановлено судом;
в) якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб і поділений між ними в натурі, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку.
3.Об’єкт оподаткування
3.1. Об’єктом оподаткування податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки є об’єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка;
3.2. Не є об’єктом оподаткування:
а) об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, які перебувають у власності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, а також організацій, створених ними в установленому порядку, що повністю утримуються за рахунок відповідного державного бюджету чи місцевого бюджету і є неприбутковими (їх спільній власності);
б) об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, які розташовані в зонах відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення, визначені законом, в тому числі їх частки;
в) будівлі дитячих будинків сімейного типу;
г) гуртожитки;
ґ) житлова нерухомість непридатна для проживання, в тому числі у зв’язку з аварійним станом, визнана такою .
д) об’єкти житлової нерухомості, в тому числі їх частки, що належать дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, та особам з їх числа, визнаним такими відповідно до закону, дітям-інвалідам, які виховуються одинокими матерями (батьками), але не більше одного такого об’єкта на дитину;
е) об’єкти нежитлової нерухомості, які використовуються суб’єктами господарювання малого та середнього бізнесу, що провадять свою діяльність в малих архітектурних формах та на ринках;
є) будівлі промисловості, зокрема виробничі корпуси, цехи, складські приміщення промислових підприємств;
ж) будівлі, споруди сільськогосподарських товаровиробників, призначені для використання безпосередньо у сільськогосподарській діяльності;
з) об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, які перебувають у власності громадських організацій інвалідів та їх підприємств.
4. База оподаткування
4.1.Базою оподаткування податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки є загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток.
4.1. База оподаткування об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, які перебувають у власності фізичних осіб, обчислюється контролюючим органом на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що безоплатно надаються органами державної реєстрації прав на нерухоме майно та/або на підставі оригіналів відповідних документів платника податків, зокрема документів на право власності.
4.3. База оподаткування об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності юридичних осіб, обчислюється такими особами самостійно виходячи із загальної площі кожного окремого об’єкта оподаткування на підставі документів, що підтверджують право власності на такий об’єкт.
5. Пільги із сплати податку
5.1. База оподаткування об'єкта/об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи платника податку, зменшується:
а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості - на 120 кв. метрів;
б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості - на 250 кв. метрів;
в) для різних типів об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), - на 240 кв. метрів.
Таке зменшення надається один раз за кожний базовий податковий (звітний) період (рік).
5.2. Сільська рада встановлює пільги з податку, що сплачується на території сільської ради з об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості відповідно до пункту 266.4.2 статті 266 Податкового кодексу України.
6. Ставка податку
6.1. Встановити ставки податку на нерухоме майно за 1 квадратний метр площі об’єкта нерухомості:
7. Податковий період
7.1. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.
8. Порядок обчислення суми податку
права на користування пільгою із сплати податку;
9. Порядок обчислення сум податку в разі зміни власника об’єкта оподаткування податком
9.1. У разі переходу права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом календарного року податок обчислюється для попереднього власника за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а для нового власника — починаючи з місяця, в якому виникло право власності.
9.2. Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.
10. Порядок сплати податку
10.1. Податок сплачується за місцем розташування об’єкта/об'єктів оподаткування і зараховується до відповідного бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України.
11. Строки сплати податку
11.1. Податкове зобов’язання за звітний рік з податку сплачується:
а) фізичними особами - протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;
б) юридичними особами - авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.
Секретар сільської ради: Т.Кравчук
Додаток 2
до рішення сесії
ПОЛОЖЕННЯ
Про механізм справляння та порядок зарахування до бюджету сум транспортного податку в с. Лозове у Чернівецькому районі.
Це положення визначає механізм встановлення, справляння і скасування, а також порядок зарахування до бюджету сум транспортного податку Лозівської сільської ради Чернівецького району, права, обов'язки і відповідальність платників податку та органів, які відповідають за справляння податку і порядок зарахування коштів податку до місцевого бюджету.
Загальні положення.
1.1.Відповідно до ст.265 Податкового кодексу України транспортний податок являється одним із складових податку на майно та встановлюється відповідно ст.267 Податкового кодексу України;
1.2. Транспортний податок - це місцевий податок, який зараховується до міського бюджету, здійснюваний платниками у порядку і на умовах, що визначаються Податковим кодексом України та цим Положенням.
2. Платники податку
2.1. Платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідають підпункту 3.1. даного Положення є об’єктами оподаткування.
3.Об’єкт оподаткування
3.1.Об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, які використовувалися до 5 років і мають об’єм циліндрів двигуна понад 3000 куб. см.
4. База оподаткування
4.1.Базою оподаткування є легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування відповідно до підпункту 3.2.1. пункту 3.2 даного Положення.
5. Ставка податку
6. Податковий період
6.1. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.
7. Порядок обчислення суми податку
8. Порядок сплати податку
8.1. Податок сплачується за місцем реєстрації об’єктів оподаткування і зараховується до відповідного бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України.
9. Строки сплати податку
9.1. Транспортний податок сплачується:
а) фізичними особами - протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;
б) юридичними особами - авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.
Секретар сільської ради: Т.Кравчук
Додаток 3
до рішення сесії
.
ПОЛОЖЕННЯ
Про механізм справляння та порядок зарахування до бюджету сум плати за землю
Лозівської сільської ради
Це положення визначає механізм встановлення, справляння і скасування, а також порядок зарахування до бюджету сум плати за землю в Лозівської сільської ради права, обов'язки і відповідальність платників податку та органів, які відповідають за справляння податку і порядок зарахування коштів податку до місцевого бюджету.
1. Загальні положення.
1.1.Відповідно до ст.265 Податкового кодексу України плата за землю (земельний податок та орендна плата за земельну ділянку) являється одним із складових податку на майно, встановлюється відповідно ст.269-289 Податкового кодексу України та зараховується до місцевого бюджету, платниками у порядку і на умовах, що визначаються Податковим кодексом України та цим Положенням.
2. Платники земельного податку
3.1 Платниками податку є :
3.1.1 Власники земельних ділянок, земельних часток ;
3.1.2.Землекористувачі.
3.Об’єкти оподаткування земельним податком
3.1.Об'єктами оподаткування є:
3.1.1.земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні;
3.1.2. земельні частки, які перебувають у власності.
4. База оподаткування земельним податком
4.1.Базою оподаткування є нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого Податковим кодексом України та цим Положенням.
4.2. Рішення сільської ради щодо нормативної грошової оцінки земельних ділянок розташованих у межах Лозівської сільської ради офіційно оприлюднюється до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування нормативної грошової оцінки земель або змін (плановий період). В іншому разі норми відповідних рішень застосовуються не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом.
5. Ставка земельного податку
5.1. Встановити ставку податку за земельні ділянки на території Лозівської сільської ради, нормативну грошову оцінку яких проведено у розмірі 0.3 відсотка від їх нормативної грошової оцінки,.
6. Пільги щодо сплати земельного податку
6.1. Від сплати земельного податку звільняються фізичні особи:
6.1.1 інваліди першої і другої групи;
6.1.2. фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;
6.1.3. пенсіонери (за віком);
6.1.4. ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту";
6.1.5. фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
6.1.6. Звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної категорії фізичних ос